Річниця бою під Крутами PDF Друк e-mail
Написав MARIJA   
Четвер, 16 лютого 2017, 12:55

 

 

Відзначення річниці бою під Крутами

У неділю, 29 січня, в Івано-Франківську розпочали заходи з вшанування пам’яті загиблих у бою під Крутами в яких взяли участь студенти Івано-Франківської філії ВМУРоЛ «Україна». Урочистості стартували на Вічевому майдані.,звідти учасники ходи зі смолоскипами рушили ходою за маршрутом Вічевий майдан – вул. Незалежності – вул. Мельника– Меморіальний сквер. У Меморіальному сквері духовенство відспіває панахиду на вшанування пам’яті полеглих за волю і незалежність України.


Довідково:

Бій під Крутами – бій, що відбувся на залізничній станції Крути 29 січня 1918 року між більшовицькими військами Михайла Муравйова та об’єднаними військами юнкерів 1-ї Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького та першої сотні новоствореного Студентського куреня під єдиним командуванням Аверкія Гончаренка під час наступу на Київ військ Муравйова.

Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

Утрати українських військ під Крутами оцінюють у 70–100 загиблих, за сучасними підрахунками. Серед них – 37–39 вбитих у бою та розстріляних студентів i гімназистів. На сьогодні вiдомi прізвища 20 з них. Це студенти Народного університету.


 

Останнє оновлення на Четвер, 16 лютого 2017, 13:10
 

ОПИТУВАННЯ

Чи хотіли б ви стати студентом Університету "Україна"?
 

Статистика відвідування

Користувачі : 5
Зміст : 90
Посилання : 6
На даний момент 5 гостей на сайті

НОВИНИ

Інформаційне Агентство УНІАН
Iнформацiйне агентство УНIАН :: Новини, Полiтика, Бiзнес, Фотосервiс, Регiони
UNIAN